Pátý týden - Top 100 Tools for Learning

20. listopadu 2009 v 21:20

Top 100 Tools for Learning


Tyto nástroje slouží k učení ale také zábavě, jsou určené pro každého a v každém věku. Na stránce Top Tools For Learning můžeme najít žebříček 100 nejpoužívanějších nástrojů za poslední 2 roky. Také můžeme pomoci 10ti nejoblíbenějším nástrojům a tím je "dostat" na vyšší příčky, ale pouze do 15. listopadu 2009. Samotný výčet je velmi přehledný. Z daných nástrojů jsem si vybrala: iGoogle a Delicious, které Vám krátce představím, více informací bude na mém PLE.

iGoogle
iGoogle nám pomůže naplánovat náš osobní ale také pracovní čas. Danou stránku si můžeme vytvořit sami - vše si můžeme přizpůsobit tak, aby nám to co nejvíce vyhovovalo a zároveň jsme měli všechno pohromadě. V letech 2007 a 2008 byl iGoogle na 17. místě z Top 100.

Delicious
Pokud přeložíme anglické slovo Delicious, znamená to chutný. Del.icio.us je sociální služba na internetu, která pomáhá k ukládání, ale také sdílení a objevování internetových odkazů, které si uživatel uložil. Funguje tak, že si dané záložky uložíme a dále je můžeme sdílet s ostatními kolegy z práce nebo studenty. Jeho předchůdcem byl Muxway. V roce 2003 založil Joshua Schachter Del.icio.us, který je zdarma. V současné době má více než 3 milionů uživatelů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama