LMS

27. října 2009 v 0:06

Learning Management System

Pod pojmemem Learning Management System chápeme systém, který pomáhá k řízení výuky. Tato aplikace slouží administrativě a samotné organizaci výuky v rámci e-learningu. K řízení studia patří např. nástěnky, diskuzní fóra, chaty, tabule apod. Studenti zde mohou využívat učební materiály ať už jsou online nebo ofline.
Toto virtuální výukové prostředí využívají univerzity, které organizují prostřednictvím svých vyučujících několika týdenní kurz. K hlavním modulům patří např. evidence žáků, správa kurzů, přehled studijních plánů, hodnocení žáků, atd. Hlavními výhodami LMS je, že studenti mají na práci více času, mohou se přihlásit ihned ke vzdělávání.
LMS se také využívá ve firmách, využívají ho hlavně personalisté, kteří se mohou soustředit pouze na vlastní práci s danými daty a lidmi. LMS jim zjednodušuje jejich práci, získají nové informace o plánování vzdělávání, jak využívat vlastní zdroje atd. Přínosem je, že dosáhnou úspor ve vzdělání, mohou sledovat své zaměstnance jak se vzdělávají a také samotnou efektivitu.Zde jsou hlavními funkcemi:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama